PRELEGENCI

W trakcie festiwalu pracujemy w oparciu o proces zmiany The Liminal Pathways Change Framework. To dla nas rodzaj energetycznego zabezpieczenia procesu, przez który będziemy przechodzić. Wszyscy będziemy osadzeni w energii zmiany formułując dla siebie indywidualnie i zbiorowo intencję pracy oraz kierunek zmiany, jaki zapraszamy do naszego życia.

Do pola MoveOn zapraszamy nasz umysł i jego mądrość, ciało i jego zdolność regeneracji i głębokiego odczuwania oraz serce – pojemność do czucia, współodczuwania i budowy pola energii miłości. 

Autorką modelu The Liminal Pathways Change Framework jest Gisela Wendling

Czwartek

Orientacja

rozpoznanie ekipy i przewodników podróży, krąg powitania

Piątek

Przebudzenie

zgoda na proces zmiany, zauważanie rzeczy i zjawisk w inny sposób niż wcześniej. Ekscytacja jak również poczucie straty

Sobota

Kocioł alchemiczny

starego już nie ma, a nowe jeszcze nie istnieje. Czas paradoksów i sprzeczności, zachwytów i rezygnacji. Czas poszukiwania wizji i klarowania kierunku

Niedziela

Integracja

konsolidacja doświadczeń na poziomie wewnętrznym, wdrażanie rozwiązań, rezonans ze światem zewnętrznym. Krąg zamykający

Anna Sierpowska

1. Ceremonia Otwarcia - Ścieżka jest wszędzie.
2. Ceremonia Przejścia – alchemia ruchu i wspólnego tworzenia.
praktyka Movement Medicine.

Spotkanie 1:

Ceremonia rozpoczęcia Festiwalu Move on to zaproszenie do otwarcia. Otwarcia serca, otwarcia ciała, otwarcia głowy – na mnogość możliwości jakie mamy pod naszymi stopami i na wyciągniecie naszych rąk. Wtedy tylko gdy oddasz ciało rytmowi, przestaniesz się poruszać tak jak jesteś przyzwyczajony, jak ciało zostało uformowane przez „muszę” czy „trzeba”. Gdy otworzysz się w ruchu, takim z głębi serca – pojawi się wolna przestrzeń. Przestrzeń do tego by kreować taki świat o jakim marzysz, jakiego pragniesz. Od Ciebie tylko zależy jak i czym tę przestrzeń wypełnisz.

Spotkanie 2:

Alchemiczna mikstura ruchu, muzyki i wspólnego tworzenia. Nasz taniec będzie trzymany w strukturze ceremonii Movement Medicine. Towarzyszyć nam będzie żywa muzyka, śpiew oraz żywe, spontaniczne odgłosy. Ceremonię zamkniemy wspólnym śnieniem sięgając do źródeł mocy podświadomości, by razem śnić sen o Nowej Ziemi.

Intencją ceremonii Przejścia jest wsparcie nas wszystkich abyśmy z otwartym sercem umieli bronić tego, jaką drogą idziemy, kim jesteśmy, kim się stajemy i w co wierzymy. Ceremonia jest celebracją życia i głęboką okazją do pracy ze swoim cieniem oraz do zdobycia zasobów potrzebnych do ucieleśnienia naszych modlitw. To czas, aby pamiętać o swoich przodkach i dotrzeć do zbiorowych potomków. Aby doświadczyć ewolucji życia na osi czasu. Naszą intencją jest znalezienie schronienia w odczuwanej sercem i ciałem obecności Wielkiego Ducha. To nie tylko głęboko odżywia, ale umacnia też naszą zdolność do służenia światu. Tego wieczoru gotować się będzie nasza medycyna – dosłownie w procesie jest czas „Kotła Alchemicznego”. Będziemy tańczyć, by połączyć się z wewnętrzną mocą. Dociekać, co nam służy.  Przypomnieć sobie, jak się komunikować i żyć z poziomu serca. Ceremonia sięga ponad wiarę. Chodzi o angażowanie się w taniec i bezpośrednie doświadczenie duchowe. Ceremonia Medycyny Ruchu prowadzi nas przez różne miejsca szeroko rozkładając uwagę, – tańczą Ja, tańczą Inni. Tańczymy dla siebie, dla Wspólnoty, dla naszych Przodków oraz Niewidzialnego świata Boskości. Intencją tej Ceremonii przejścia jest poznanie drogi do osobistej medycyny każdego z nas.  

Anna Sierpowska – praktyk, uczeń i nauczyciel. Swoją energię i wiedzę buduję na wieloletnim praktykowaniu i treningów Movement Medicine, performance i ruch autentyczny, 5Rytmów, Ma-Uri Bodywork, masażu powięziowego, podejścia Laban Bartenieff. Od 10 lat współprowadzi artystyczno-muzyczny projekt FREEDANCE. Jest certyfikowanym nauczycielem Movement Medicine (praktyki świadomego ruchu i obecności). Studentka certyfikowanego Szkolenia w Analizie Bioenergetycznej akredytowanego przez Florida Society for Bioenergetics Analysis. Poprzez zanurzenie w ruch szuka radykalnej akceptacji.

Web, Facebook

Adam Barley

ZeroOne – medytacja w ruchu

Rusz do „teraz”. Zajęcia wg autorskiej metody Adama Barleay’a to możliwość spotkania swojej dzikiej natury. Ciało nie kłamie, więc kiedy tańczymy, oddychamy i jesteśmy w tu i teraz, prawda o nas naturalnie wyłania się.
Warsztat odbędzie się w takim momencie festiwalu, w którym już trochę się znamy, już jesteśmy długo ze sobą, na tyle, żeby zdjąć niektóre maski i pokazać siebie głębiej. Każda emocja jest mile widziana. Każdy stan energetyczny.
Nic nie pozostaje takie samo na długo, gdy się temu poddamy. Warsztat to zaproszenie do bycia sobą poprzez ucieleśnianie doświadczenia i pozostanie w otwartości na zmiany. Poznaj te części siebie, które odrzucasz i uwolnij moc, która jest zamknięta przez unikanie bycia sobą – w pełni. Bądź w swojej prawdzie, w swojej mocy i witalności.

Web, YouTube, Facebook

 

 

Zosia i Dawid Rzepeccy

Alchemia Miłości. Tantra

Uczucie miłości jest najważniejszym doświadczeniem każdego człowieka. Każda/y jej potrzebuje i za nią tęskni. Od dziecka napędza nas do życia, a kiedy ją tracimy, cierpimy. To doświadczenie cierpienia też dotyczy każdego z nas. Dlatego odzyskanie doświadczenia miłości jest jak powrót do domu. Odzyskanie kawałka siebie, kontaktu z innymi ludźmi i ze światem. Miłość to połączenie na najgłębszym poziomie, poza słowami.  I nie chodzi tu o afekt, o chwilowe zakochanie, ale stały głęboki dostęp do fundamentów naszego jestestwa.

Na naszym warsztacie poszukiwać będziemy kluczy otwierających nasze serca, przede wszystkim na przyjęcie samych siebie z całym światłem jakie mamy, ale i z całym cieniem jaki skrywamy. Bez przyjęcia siebie z całą paletą barw, wciąż będziemy warunkowo akceptować siebie, czyli powtarzać traumatyczne doświadczenie warunkowej miłości w jakiej często wzrastaliśmy.

Kiedy już dotkniemy tej przestrzeni w sobie, wyjdziemy na spotkanie bratniej duszy w drugim człowieku. Zobaczymy go takim jakim jest teraz. Bez pokazywania się z najlepszej strony, bez auto marketingu, bez najlepszej wersji siebie. Ale dokładnie takiego jaki pojawi się przed nami. Bez oczekiwań. A to możliwe jest tylko w spotkaniu poza słowami, poza czasem, w chwili obecnej. Doświadczymy więc wspólnie „lądowania” w obecności, w spotkaniu z drugim człowiekiem.

Tak przygotowani, na koniec procesu wrócimy do doświadczenia wspólnoty. Aby poczuć się ponownie częścią całości – plemienia Ludzi z Ziemi. Bo o tym jest dla nas miłość. To nie ekscytacja, a poczucie bycia w połączeniu. Z sobą, z drugim człowiekiem, ze wspólnotą. Z Ziemią i Niebiem i ze wszystkim dookoła.

Korzystać będziemy z autorskich praktyk i medytacji inspirowanych między innym tantrą współczesną. Celem tantry jest z transformacja cienia i światła w świadomość. To dzięki spotkaniu tych dwóch biegunów następuje proces inicjacji alchemicznej mocy przemiany. Potrzebujemy do tego wyjść poza przekonanie, że światło jest dobre, a cień jest zły… ponieważ do procesów alchemicznych oba te składniki są potrzebne, a efekt w postaci poszerzonej świadomości wymyka się ocenie i podziałowi na dobre i złe. Tak więc praktyka tantry przynosi poszerzoną świadomość. W tej świadomości możemy zobaczyć, że nikt z nas nie jest sam, że wszystko jest ze sobą powiązane, a doświadczenie jakie temu towarzyszy to właśnie miłość.              

Terapeuci zajmujący się związkami i ich intymnym rozwojem. Nauczyciele tantry. Autorzy książki „Życie seksulane rodziców. Jak budować długoterminowe związki partnerskie” wyd. Natuli.

Facebook, Web, Instagram

 

Iwona Olszowska

Body Mind Centering – świadomość ciała. Ground fluid - Membrana – Transition

Warsztat w oparciu o Body Mind Centering, czyli anatomia w doświadczeniu. Będziemy podążać drogą informacji na temat ground fluid, membrana, transitional fluid i powięź, aby potem drogą somatyzacji i doświadczania, zaobserwować czym są, jak działają. Poprzez czerpanie z naturalnej inteligencji ciała odkrywać będziemy potencjał jaki one niosą do transformacji. Umiejętności prowadzenia atencji, do podążania za intencją, zmiana do działania, wchodzenia w relacje ze światem i z powrotem do bodymind ground, miejsca bycia, obserwacji obecności, ugruntowania.

Tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego, świadomości ciała kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance; Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering. Kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia Tańca EST od 1987 roku przez lat 10 z repertuarem autorskim. Później site specyfic kooperacje. Obecnie realizuje projekty improwizacji strukturalnej, lecture performance, site specyfic. Przez 2 Lata tworzyła Obszar Tańca w Teatrze Barakah. Obecnie uczy w Hurtowni Ruchu, w Studio Kontakt w Krakowie, na kursach instruktorskich, studiach zaocznych Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziału wokalno- aktorskim na specjalności choreografii i techniki tańca oraz na Wokalistyce Estradowej., Prowadzi taniec współczesny na Akademii Muzycznej w Krakowie, na specjalności Rytmika, Wydziału Twórczości Interpretacji i Edukacji Muzycznej w Katedrze Badan Muzyczno – Edukacyjnych. Uczy na warsztatach tańca i festiwalach kontakt improwizacji w Polsce i za granicą. Przez 8 lat uczyła w krakowskiej PWST. Uczennica Jacka Tomasika. Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku, oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz festiwalach tańca w Polsce. Uczyła się u Linda Caldwell, Karen Studd. Tworzyła autorskie spektakle, choreografie solowe, dla zespołu EST a także m.in. Polskiego Teatru Tańca, Teatru Rozmaitości, Teatru Starego, Słowackiego w Krakowie. Tańczy solowo, współtworzy spektakle z tancerzami z wieloma z Polski. Tworzy wykłady performatywne, realizuje artystyczne projekty społeczne m.in Ocean Miasta, TransFormBeing.

Czytaj dalej

Natalia Iwaniec

Gaga/people - transformacja szczęśliwego ciała

Język ruchowy stworzony przez Ohada Naharina, wieloletniego dyrektora Batsheva Dance Company w Tel Avivie. Jest to metoda pracy z ciałem stworzona zarówno dla tancerzy – Gaga/dancers, jak i dla wszystkich pasjonatów tańca – Gaga/people. Podczas zajęć pracujemy nieustannie, w ciągłym ruchu, eksplorując różnego rodzaju fizyczne zadania. Wykraczamy poza swoją strefę komfortu, tańczymy, mierzymy się ze swoją słabością, rozwijamy świadomość ciała, korzystamy z wyobraźni. Wszyscy razem się poruszamy nie oceniając się nawzajem, jednocześnie nawzajem się inspirując.

Gaga to język ruchu, dlatego też te zajęcia pomagają w komunikacji z własnym ciałem. Wsłuchujemy się bardziej w jego potrzeby i za nimi podążamy. Mimo że na zajęciach pracujemy solo mamy uważność na innych ludzi. Stajemy się wrażliwsi, uważniejsi, bardziej otwarci.

Certyfikowana nauczycielka Gaga od 2012 roku, choreografka i tancerka. Pracowała jako nauczycielka i choreografka w takich zespołach i szkołach wyższych jak Rambert Dance Company, The Place czy Trinity Conservatory of Music and Dance w Londynie, National Dance Company Wales w Cardiff, jak i na festiwalach w całej Europie, m.in. International Dance Week Budapest. Obecnie Natalia pracuje jako niezależna artystka, która rozwija swój choreograficzny język w pracy z tancerzami i aktorami.

Facebook, Web

Marta Niedźwiecka

Marta Niedźwiecka

Przyczajony tygrys, ukryty smok oraz czarne węże – lęk, seks i trauma

Opowieść o transformującej potędze doświadczeń traumatycznych, o rozszczepianiach i o seksualności, która to wszystko gmatwa i czyni pięknym. O chaordycznym (chaos & order, Dee Hook) podejściu, które przekracza dualizm myślenia, poszukując kompromisu między zdezorganizowanymi myślami i uczuciami właściwymi dla stanów postraumatycznych, a nadmiernie porządkującą kontrolą narzucaną nam przez zranione aspekty „ja”.

Nakładające się na siebie trudne doświadczenia stopniowo odcinają nas od poszczególnych aspektów nas samych. Tracimy kontakt z ciałem, z instynktami, odżegnujemy się od emocji, wreszcie nawet własny umysł zaczynamy traktować jak coś, co można zaprogramować do określonego działania. Jesteśmy też uczestniczkami_kami kultury nadużycia, nie tylko naruszającej naszą seksualność, ale sięgającej do wszystkich obszarów naszego życia.

Przekroczyć traumę oznacza opuścić pole jej rażenia, nie wznosząc się nad nią, nie uciekając w popłochu, ale stając z nią twarzą w twarz. To uznanie jej najboleśniejszych i najbardziej dojmujących skutków, dokonane z wewnętrzną przemianą, która uwalnia nas z konieczności narzucanych nam przez naszą historię. Droga do tego jest pełna tajemnic i najlepiej opisana w baśniach i mitach, ale tym razem przejdziemy ją korzystając z ciała, intuicji i ze zdobyczy nauki.

Marta Niedźwiecka, psycholożka, sex coach, autorka książki „Slow Sex” i podkastu psychologicznego „O Zmierzchu”

www, Instagram, Facebook

 

Grzegorz Pawłowski

CUUD Integrowanie oddechem
w transformowaniu życiowych wzorców
TWOJA MISJA ŻYCIOWA A ODDECH


Wzorce życiowe to nieświadome matryce w psychice i ciele. Bardzo ograniczają nasze życie. Często działają jak fatum, pech, „bo tak już jest”, „bo ja tak mam”. To nie przypadek, że jednym łatwo wchodzi się w związki, zarabia, innym sprawa to trudności i sporo ważnych rzeczy w życiu kończy się podobnie. Wzorce te możemy rozpuszczać, kiedy je rozumiemy, mamy narzędzia i wiemy jak. Dużą pomocą w tym jest oddech.

Oddech jest naszym głównym paliwem życiowym. Ma głębokie działanie antystresowe. Uwolniony oddech jest jednocześnie efektywnym naturalnym narzędziem kształtowania życia i przechodzenia zakrętów życiowych. Z samej swej natury ma wiele właściwości terapeutycznych. Pomaga szybciej dotknąć istoty problemów, wyzwań i znaleźć najszybszą drogę do ich pokonania.

Podczas warsztatu:

 • dowiesz się, co stoi za brakiem napędu życiowego i za tym, że nie robisz tego czego pragniesz
 • poczujesz czym jest pełnia oddechu w 4 przestrzeniach: Ciele, Uczuciach, Umyśle i Duchu
 • doświadczysz mocy sesji CUUD Integrowania Oddechem jako osoba przyjmująca i jako osoba wspierająca
 • poznasz metodę, która:
 • rozpuszcza lęk i skutki nagromadzonego stresu w sferze fizycznej i emocjonalnej – również z wczesnego dzieciństwa
 • przynosi ulgę i głęboki relaks
 • daje trwałe wyniki, bez efektu jo-jo, które szybko zauważasz w realnym życiu codziennym
 • uczy bazowego, wewnętrznego samowsparcia, wzmacnia niezależność i moc
 • przywraca do naturalnej równowagi, kreatywności, flow
 • wzmacnia stabilność obniżając podatność na huśtawki emocjonalne
 • otwiera na sięganie po spełnione relacje, bliskość, poczucie bezpieczeństwa, satysfakcję zawodową i inne ważne dla nas obszary spełnienia życiowego.

Trener oddechu, coach ICC, wykładowca w WSB i w Collegium Civitas, założyciel Szkoły CUUD Coachingu Oddechem, twórca środowiska pracy z oddechem, autor 3 książek: “Oddech”, “Oddech w związkach”, „Life coaching w nurcie serca”, z wykształcenia fizyk.

Od ponad 25 lat koneser praktycznego łączenia rozwoju osobistego i nauki.

www.grzegorzpawlowski.com

www.coachingoddechem.pl

Aga Sokołowska

Język ruchu Laban Bartenieff

Wytańczając życie – podróż w znany i nowy wymiar

Rozgrzejemy się barwami języka ruchu pozwalając, by muzyka jakości zabierała nas w podróż po intrygujących wymiarach.

Zadbamy, by nastroić ciało, pierwszy swój dom na otwarcie i połączenie z czuciem, intuicją i kreatywnością. Zrobimy to odwiedzając „litery” języka ruchu i ich organizację energii, która jak pogoda w naturze i emocjach jest dynamiczna. Po rozgrzewce stworzymy przestrzeń na proces twórczy: spotkanie ze znanym i mniej znanym aspektem siebie, który będzie chciał się ucieleśnić. Zaproszę do pogłębienie kontaktu z wyobraźnią i intuicją, współdzielenie przestrzeni i wzajemną inspirację.

Być może odnajdziesz w ruchu podobnie jak we śnie „wiadomość”, wskazówkę lub po prostu zauważysz coś, co było zasłonięte, a chce być bardziej obecne. Bez napinania na wielkie odkrycie. Będziemy zapraszać przestrzeń, która nie lubi nacisku i musu. Po to, by wytańczać kolejne warstwy życia w ciele, emocjach, myślach i duszy.

Być może odkryjesz, jaki rodzaj energii ruchu może chcieć być obecny w Twojej codzienności i jak możesz go pielęgnować, a może w tańcu ciała, emocji i myśli sama możliwość spotkania siebie i swoich wymiarów przyniesie to, co istotne.

Co wyróżnia warsztat: Warsztat opiera się na języku ruchu, procesie kreatywnym i elementach terapii tańcem i ruchem, które są wykorzystywane w transformowaniu różnych życiowych sytuacji i rozwoju. Będziemy poruszać się mając w świadomości istotność własnego procesu, ale i połączenia z innymi pomiędzy słowami. Doświadczymy jakości ruchu połączonych z przepływem życia, kontrolą, odpuszczeniem, uważnością, zmysłami i intuicją.

Całe moje życie związane jest z ruchem, ludźmi i przyrodą. Jestem głęboko przekonana, że ruch pochodzący z serca, z mięśni, kości zmienia emocje, wpływa na kontakt ze sobą i ze światem.
Z wykształcenia jestem terapeutką i superwizorką psychoterapii tańcem i ruchem, nauczycielką ruchu w podejściu Laban Bartenieff oraz trenerką. Od 9 lat lat prowadzę autorskie Treningi Świadomości: ciała, emocji, myśli i relacji oraz Grupy Wytańczając język ciała. Razem z Karen Studd towrzę i prowadzę roczny Kurs: ŚWIADOME CIAŁO, JĘZYK RUCHU. Laban Bartenieff Movement i techniki terapii tańcem w praktyce własnej i pracy z ludźmi. Ponadto od 18 lat prowadzę terapię indywidualną i od 9 superwizję praktyki zawodowej. Wiem, że ciału można zaufać. Często pracuję z osobami, które są trenerami, coachami, terapeutami, nauczycielami i instruktorami różnych technik tańca i ruchu. Uczę niestandardowych, pogłębionych sposobów pracy, które angażują całą osobę/grupę i poszerzają perspektywę pracy z nim o sferę niewerbalną. Pracuję traktując człowieka jako całość, a ruch jako pierwszy, naturalny język, który jest połączony zarówno z emocjami jak i myśleniem. Bardzo bliskie jest mi zdanie Mirandy Tuffnell o tym, że “całe nasze poznanie świata zaczyna się w ciele”.

Web, Facebook, Youtube

Paulina Święcańska

Paulina Święcańska

Mandala / ścieżka przemiany. site-specific

Sztuka site-specific to sztuka zintegrowana z miejscem. Termin stosowany jest do określenia dzieła sztuki, które powstaje z myślą o funkcjonowaniu w konkretnej przestrzeni. Są to interwencje artysty w przestrzeń, które skutkują jej tymczasowym przeobrażeniem. 

Podczas 3 dniowego spotkania z żywą materią, przestrzenią i wyobraźnią wszystkich uczestników stworzymy unikatową ruchową mandalę zbudowaną z indywidualnych jakości ruchowych, kolorów i faktur tkanki leśnej, która będzie zintegrowana z naszym procesem.

Podczas pracy będziemy działać:

–  w sferze ciał poprzez improwizację ruchową oraz improwizację w kontakcie z drugim ciałem lub ciałami,

– w sferze umysłu poprzez współtworzenie kompozycji opartej na strukturze ruchowej i wizualnej,

– w sferze ducha gdzie uaktywnimy swoje emocje w kompleksowym procesie ceremonii tworzenia i destrukcji mandali.

Proces kreacji jest jednym z podstawowych procesów cyklu życiu, podczas naszej ceremonii doświadczymy pełnego cyklu przemian od uziemienia i cielesności poprzez wsłuchanie się w wewnętrzny głos, przepływ, obfitość, intuicję aż po efemeryczną duchowość naszego jestestwa.

Site-specific  to działanie zintegrowane z miejscem tym na zewnątrz ale to także nasze wewnętrzne krajobrazy tworzące mapę życia. Podczas procesu i kreacji mandali zintegrujemy to co na zewnątrz i wewnątrz nas to co stare i nowe, aby na koniec procesu dokonać destrukcji i w pełnej świadomości przebytej drogi być w tu i teraz.

///

Multidyscyplinarna artystka rozwijająca świadomość swoją i innych poprzez taniec, muzykę i malarstwo. Jako tancerka i choreografka głównie pracuje z technikami i metodami pracy z ciałem takimi jak kontakt improwizacja, ruch autentyczny, floor work, animal flow i pilates tworząc spektakle zaangażowane społecznie zarówno na scenach teatralnych jak również w nurcie site-specific. W muzyce mimo klasycznego wykształcenia pracuje z improwizacją. W malarstwie tworzy w nurcie VedicArt stosując m.in. techniki pouringu oraz neurografiki.

 

Łukasz Jakóbiak

Łukasz Jakóbiak

Gdzie ukrywa się Miłość? Czyli jak rozluźnić umysł, aby doświadczyć boskiego przepływu.

Gdzie ukrywa się to do czego idziemy, czyli Miłość, Bóg,
Jaźń, Wolność?

 

Forma warsztatu przyszła do mnie podczas momentu jasności. Bazując na tym powstał kurs Święty Spokój. Rozpoznawanie samego źródła bywa trudne, z tego powodu podejdziemy do tematu najpierw od strony umysłu, aby następnie zobaczyć w czym sam umysł się wydarza. Im dłużej będziemy w tej przestrzeni tym bardziej będzie nas ona uzdrawiała, czyli rozluźniała. Metoda skupia się na medytacji prowadzonej, muzyce i specjalnie przygotowanej
przestrzeni. 

W latach 2012-2020 twórca i prowadzący nominowanego do Wiktora talk-show „20m2 Łukasza”.

 

Dnia 21 marca 2020 roku doświadczył jasności umysłu. Postanowił podążyć za tym co poczuł. Wycofał się z pogoni za czymś, czego nigdy nie potrafił złapać i zaczął prowadzić kurs online i odosobnienie stacjonarne Święty Spokój, na którym pomaga rozpoznać to, co stoi na przeszkodzie w doświadczeniu wolności, a także pomaga odkryć prawdziwą naturę człowieka, której rozpoznanie jest niebywale uzdrawiające. Fascynuje go stwarzanie przestrzeni za pomocą słów, muzyki i obrazu, w której to innym łatwiej jest doświadczyć miłości. 

youtube, Instagram

Facebook, Web

Nadia Szypiłow

Bodyworki – rozwój świadomości ciała poprzez dotyk

Bodyworki – ćwiczenia masażowo-ruchowe, oparte na masażu, automasażu, improwizacji ruchowej, ruchu somatycznym, ruchu biernym. Jest to uważny dotyk, który uczestnicy warsztatów oferują sobie nawzajem, bezpiecznie prowadzony w kierunku somatycznej eksploracji, wspólnoty i zabawy. Bodyworki relaksują, pogłębiają świadomość ciała oraz dostarczają podstawowych korzyści z dotyku – redukcji napięć, budowania odporności i poczucia bezpieczeństwa. Eksplorujemy dotyk jako kanał komunikacji, narzędzie samoobserwacji oraz inspirację do ruchu.

Bodyworkerka, performerka, Somatic Movement Teacher in training. Praktykuje masaż (tajski, tajski dynamiczny, klasyczny), zgłębia różne tradycje masażowe, wprowadzając świadomy dotyk do zajęć ruchowych w grupie. Zbiera praktyki, poszerzające świadomość ciała poprzez ruch i dotyk pod hasłem Ciałonautyka, w swojej pracy czerpie inspiracje z somatyki, improwizacji ruchowej i kontaktowej, partneringu, tańca intuicyjnego i współczesnego. Tańczy od 2002 r. Współzałożycielka kolektywu performatywnego SzurSure, członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru.

Web
Facebook

Tomek Eichelberger

Qi Gong. Czym jest otwarte ciało?

Celem praktyki z jednej strony jest budowa siły i struktury. Z drugiej strony system nerwowy zostaje rozluźniony i oczyszczony – pojawia się spokój. W ćwiczeniach doświadczymy zatapiania i wznoszenia energii. Ruchy natury, jak zmiana pór roku czy dnia i nocy, są obecne także w naszych ciałach. Jak pracować w sobie z energią życia stojąc w miejscu? Jak poruszając się rozwijać świadomość, poczuć się bardziej kompletnym, zintegrowanym i otwartym zarazem? Praktyka pomaga w stawaniu się bardziej świadomymi i żywymi istotami.

Absolwent AWF w Warszawie, na ścieżce Qi Gong od 2006 r., uczeń Rona Timma, miłośnik Mindfulness i metody Feldenkraisa, współtwórca Akademii w Gruncie Ruchu.

Web, Facebook

Anna Szyszka

Uwalnianie głosu „Melodia Duszy”

Warsztat, na którym będziemy zgłębiać meandry naszego głosu. Medytować głosem, eksperymentować, bawić się, mruczeć, wzdychać. Rozluźniać napięcia w ciele i gardle. Oswajać lęki związane z wewnętrznym krytykiem. Poznamy relaksujące techniki oddechowo wokalne. Oddechem, ruchem, wizualizacją  wprowadzimy się w stan lekkiego transu, który pozwoli zaufać mądrości ciała i głosu. Poprzez synestezyjne ćwiczenia odczujemy w ciele moc wibracji naszego własnego głosu.

Nauczymy się, jak uzdrawiać/rozluźniać swoim głosem napięcia i choroby.

Poznamy technikę uspokajania układu nerwowego.

 Nie trzeba mieć żadnego przygotowania muzycznego. Jeśli możesz mówić, możesz też śpiewać. Stworzymy chór improwizowany. Zaśpiewamy z przepływu – flow. Połączymy się z uniwersalnymi melodiami Wszechświata.

///

Artystka multimedialna. Muzyk, wokalistka, kompozytorka  muzyki do spektakli teatralnych i wydarzeń kulturalnych. Malarka. Twórczyni bębnówobręczowych i szamańskich.. Od 2012 roku prowadzi autorskie warsztaty pracy z głosem „Melodia Duszy”. Aktualnie pracująca nad albumem z autorskimi utworami. Jeden z jej utworów „Ty to ja” grany był podczas Ceremonii Otwarcia Festiwalu Wibracje. Eksperymentująca z uzdrawiającymi aspektami wibracji głosu, rytmu i dźwięków. Na ścieżkach rozwoju duchowego i osobistego od ponad 30 lat. Koncertuje z 2 formacjami: Szyszka Band i Jaśmin – w którym cała muzyka zagrana jest z przepływu- improwizowana i zaśpiewana w językach kosmicznych.

YouTube, Facebook, Facebook Bębny

 

PortalYogi Natalia Zięba

Joga Intuicyjna - holistyczna praca z ciałem

Joga intuicyjna to autorska koncepcja prowadzenia praktyki jogi, w taki sposób aby, każdy w bezpieczny sposób (bez względu na wiek, czy poziom zaawansowania) mógł zaopiekować się swoim ciałem i każdą jego częścią.
W jaki sposób?
Wprowadzając ciało w delikatny ruch, poznając jego zakres oraz pozwalając mu się otworzyć i rozluźnić. Podczas pracy z ciałem, postaramy się dotrzeć do źródła naszej intuicji, poczuć ją.
Pozwolimy w sposób organiczny, (ale bezpieczny) zintegrować ciało z oddechem tak, aby ta życiodajna prana prowadziła nas i nadawała własne (intuicyjne) tempo praktyki w totalnej zgodzie z nami.

Koncepcja jogi intuicyjnej powstała z pasji do różnych stylów jogi, łączenia tego co przynosi najwięcej
korzyści nie tylko dla ciała ale również dla ducha. Opiera się na prostym ruchu i pozycjach, które są niezwykle skuteczne i, które są dostępne dla wszystkich.

Joga intuicyjna to wolność w odczuwaniu i szukaniu cielesnej świadomości. Pozwoli każdemu ten sam ruch doświadczyć inaczej. Skupi się na połączeniu otaczającego nas świata zewnętrznego z odnalezieniem cielesnego “ja”.
Praktyka będzie holistycznym zadbaniem o ciało, umysł oraz ducha, po przez wybrane techniki oddechowe oraz sekwencje, które są zaprojektowane tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Na zakończenie praktyki każdy będzie mógł zrelaksować się w końcowej medytacji.

Korzyści:
– rozwijanie i dotarcie do intuicji w ruchu
– wyciszenie
– głęboki relaks
– poczucie wolności we własnym ciele
– holistycznie zadbanie o ciało, umysł oraz ducha
– pogłębienie świadomości ciała
– rozciąganie oraz wzmocnienie całego ciała
– rozgrzanie każdej partii ciała
Zajęcia dedykowane są wszystkim, niezależnie od tego na jakim etapie jogowej podróży są.

PortalYogi Facebook

PortalYogi Instagram

PortalYogi.pl

Natalia Yoga Instagram

 

 

Paprodziad Gooral

GOORAL // PAPRODZIAD

koncert

GOORAL x PAPRODZIAD, czyli energetyczna mieszanka folku, elektro, downtempo i dobrej energii.

GOORAL – twórca nurtu elektrogóralszczyzny i PAPRODZIAD – były lider zespołu Łąki Łan, artyści niezwykle oryginalni i niezwykle bliscy Naturze, połączyli siły i zapraszają na koncert. Zapowiada się muzyczna petarda!

W miękko otulającej słuchacza soczystymi, organicznymi, leśnymi dźwiękami groovującej, elektronicznej, downtempowej krainie Goorala pojawia się realizujący misję szamana Paprodziad wraz z afirmującymi harmonię, rozwój duchowy, miłość do ludzi i przyrody mantrorapami (zaklęciami).

Wspólny projekt powstał by wspierać i wzmacniać dostrajanie się do nowych wibracji spływających na Ziemię wraz z rozpoczynającą się Erą Wodnika. Zapraszamy w transową, mistyczną, taneczną podróż w głąb obrazów Nowej Ziemi.

Sylwia Nadgrodkiewicz

Koncert kamertonowy - wibracyjna natura wszechświata

Wszystko posiada swoją unikatową wibrację – jest w bezustannym ruchu – dostraja się do siebie nawzajem. Coś albo stroi, albo nie stroi – jest w konsonansie bądź w dysonansie. Dźwięk to doskonałość sama w sobie. Logika i geometria. Sens. Nasze zdrowie to harmonia, a zdrowie fizyczne to harmonia wewnętrznych organów. Człowiek to obwód elektromagnetyczny podlegający w naturalny sposób tym wszystkim procesom, które są wyraźnie widoczne w naturze dźwięku. 

Praca z naturalnym dźwiękiem, to praca u podstawy naszego istnienia.

Dr Sylwia Nadgrodkiewicz – szamanka dźwięku zafascynowana technologią kamertonów. Wolny duch, któremu zdarza się zmaterializować w roli dra nauk humanistycznych, wokalistki lub animatorki kultury. Otwarta i elastyczna, lubi eksperymentować w różnych stylach i wymiarach.

youtube

Nothing To Sniff ft. Moonsailor Moving Live Act

Moving Live Act

Występ tego duetu to dawka energii płynącej ze spokojnych i przestrzennych rytmów Downtempo House Music. Sami tworzą swoje utwory i prezentują je w formie nieprzerwanego Live Act’u. Ten program jest specjalnie stworzony na wydarzenie MoveOn Camp. Posługują się instrumentami elektronicznymi oraz głosem, a także czasem instrumentami tradycyjnymi. Ten koncert Was odpręży, wprawi w ruch i zintegruje. Da również możliwość poczucia piękna muzyki, melodii i przestrzeni dźwiękowych, które grają nam w duszy i którymi artyście chcą się z Wami podzielić.

Facebook

Kolejnych prelegentów zaprezentujemy wkrótce