PRELEGENCI

W trakcie festiwalu pracujemy w oparciu o proces zmiany The Liminal Pathways Change Framework. To dla nas rodzaj energetycznego zabezpieczenia procesu, przez który będziemy przechodzić. Wszyscy będziemy osadzeni w energii zmiany formułując dla siebie indywidualnie i zbiorowo intencję pracy oraz kierunek zmiany, jaki zapraszamy do naszego życia.

Do pola MoveOn zapraszamy nasz umysł i jego mądrość, ciało i jego zdolność regeneracji i głębokiego odczuwania oraz serce – pojemność do czucia, współodczuwania i budowy pola energii miłości.

Autorką modelu The Liminal Pathways Change Framework jest Gisela Wendling

Czwartek

Orientacja

rozpoznanie ekipy i przewodników podróży, krąg powitania

Piątek

Przebudzenie

zgoda na proces zmiany, zauważanie rzeczy i zjawisk w inny sposób niż wcześniej. Ekscytacja jak również poczucie straty

Sobota

Kocioł alchemiczny

starego już nie ma, a nowe jeszcze nie istnieje. Czas paradoksów i sprzeczności, zachwytów i rezygnacji. Czas poszukiwania wizji i klarowania kierunku

Niedziela

Integracja

konsolidacja doświadczeń na poziomie wewnętrznym, wdrażanie rozwiązań, rezonans ze światem zewnętrznym. Krąg zamykający

Anna Sierpowska

Movement Medicine, Bioenergetyka Lowena

  

Anna Sierpowska – praktyk, uczeń i nauczyciel. Swoją energię i wiedzę buduję na wieloletnim praktykowaniu i treningów Movement Medicine, performance i ruch autentyczny, 5Rytmów, Ma-Uri Bodywork, masażu powięziowego, podejścia Laban Bartenieff. Od 10 lat współprowadzi artystyczno-muzyczny projekt FREEDANCE. Jest certyfikowanym nauczycielem Movement Medicine (praktyki świadomego ruchu i obecności). Studentka certyfikowanego Szkolenia w Analizie Bioenergetycznej akredytowanego przez Florida Society for Bioenergetics Analysis. Poprzez zanurzenie w ruch szuka radykalnej akceptacji.

Web, Facebook

Grzegorz Pawłowski

CUUD Integrowanie oddechem
w transformowaniu życiowych wzorców
TWOJA MISJA ŻYCIOWA A ODDECH


Wzorce życiowe to nieświadome matryce w psychice i ciele. Bardzo ograniczają nasze życie. Często działają jak fatum, pech, „bo tak już jest”, „bo ja tak mam”. To nie przypadek, że jednym łatwo wchodzi się w związki, zarabia, innym sprawa to trudności i sporo ważnych rzeczy w życiu kończy się podobnie. Wzorce te możemy rozpuszczać, kiedy je rozumiemy, mamy narzędzia i wiemy jak. Dużą pomocą w tym jest oddech.

Oddech jest naszym głównym paliwem życiowym. Ma głębokie działanie antystresowe. Uwolniony oddech jest jednocześnie efektywnym naturalnym narzędziem kształtowania życia i przechodzenia zakrętów życiowych. Z samej swej natury ma wiele właściwości terapeutycznych. Pomaga szybciej dotknąć istoty problemów, wyzwań i znaleźć najszybszą drogę do ich pokonania.

Podczas warsztatu:

 • dowiesz się, co stoi za brakiem napędu życiowego i za tym, że nie robisz tego czego pragniesz
 • poczujesz czym jest pełnia oddechu w 4 przestrzeniach: Ciele, Uczuciach, Umyśle i Duchu
 • doświadczysz mocy sesji CUUD Integrowania Oddechem jako osoba przyjmująca i jako osoba wspierająca
 • poznasz metodę, która:
 • rozpuszcza lęk i skutki nagromadzonego stresu w sferze fizycznej i emocjonalnej – również z wczesnego dzieciństwa
 • przynosi ulgę i głęboki relaks
 • daje trwałe wyniki, bez efektu jo-jo, które szybko zauważasz w realnym życiu codziennym
 • uczy bazowego, wewnętrznego samowsparcia, wzmacnia niezależność i moc
 • przywraca do naturalnej równowagi, kreatywności, flow
 • wzmacnia stabilność obniżając podatność na huśtawki emocjonalne
 • otwiera na sięganie po spełnione relacje, bliskość, poczucie bezpieczeństwa, satysfakcję zawodową i inne ważne dla nas obszary spełnienia życiowego.

Trener oddechu, coach ICC, wykładowca w WSB i w Collegium Civitas, założyciel Szkoły CUUD Coachingu Oddechem, twórca środowiska pracy z oddechem, autor 3 książek: “Oddech”, “Oddech w związkach”, „Life coaching w nurcie serca”, z wykształcenia fizyk.

Od ponad 25 lat koneser praktycznego łączenia rozwoju osobistego i nauki.

www.grzegorzpawlowski.com

www.coachingoddechem.pl

Aga Sokołowska

Język ruchu Laban Bartenieff

Wytańczając życie – podróż w znany i nowy wymiar

Rozgrzejemy się barwami języka ruchu pozwalając, by muzyka jakości zabierała nas w podróż po intrygujących wymiarach.

Zadbamy, by nastroić ciało, pierwszy swój dom na otwarcie i połączenie z czuciem, intuicją i kreatywnością. Zrobimy to odwiedzając „litery” języka ruchu i ich organizację energii, która jak pogoda w naturze i emocjach jest dynamiczna. Po rozgrzewce stworzymy przestrzeń na proces twórczy: spotkanie ze znanym i mniej znanym aspektem siebie, który będzie chciał się ucieleśnić. Zaproszę do pogłębienie kontaktu z wyobraźnią i intuicją, współdzielenie przestrzeni i wzajemną inspirację.

Być może odnajdziesz w ruchu podobnie jak we śnie „wiadomość”, wskazówkę lub po prostu zauważysz coś, co było zasłonięte, a chce być bardziej obecne. Bez napinania na wielkie odkrycie. Będziemy zapraszać przestrzeń, która nie lubi nacisku i musu. Po to, by wytańczać kolejne warstwy życia w ciele, emocjach, myślach i duszy.

Być może odkryjesz, jaki rodzaj energii ruchu może chcieć być obecny w Twojej codzienności i jak możesz go pielęgnować, a może w tańcu ciała, emocji i myśli sama możliwość spotkania siebie i swoich wymiarów przyniesie to, co istotne.

Co wyróżnia warsztat: Warsztat opiera się na języku ruchu, procesie kreatywnym i elementach terapii tańcem i ruchem, które są wykorzystywane w transformowaniu różnych życiowych sytuacji i rozwoju. Będziemy poruszać się mając w świadomości istotność własnego procesu, ale i połączenia z innymi pomiędzy słowami. Doświadczymy jakości ruchu połączonych z przepływem życia, kontrolą, odpuszczeniem, uważnością, zmysłami i intuicją.

Całe moje życie związane jest z ruchem, ludźmi i przyrodą. Jestem głęboko przekonana, że ruch pochodzący z serca, z mięśni, kości zmienia emocje, wpływa na kontakt ze sobą i ze światem.
Z wykształcenia jestem terapeutką i superwizorką psychoterapii tańcem i ruchem, nauczycielką ruchu w podejściu Laban Bartenieff oraz trenerką. Od 9 lat lat prowadzę autorskie Treningi Świadomości: ciała, emocji, myśli i relacji oraz Grupy Wytańczając język ciała. Razem z Karen Studd towrzę i prowadzę roczny Kurs: ŚWIADOME CIAŁO, JĘZYK RUCHU. Laban Bartenieff Movement i techniki terapii tańcem w praktyce własnej i pracy z ludźmi. Ponadto od 18 lat prowadzę terapię indywidualną i od 9 superwizję praktyki zawodowej. Wiem, że ciału można zaufać. Często pracuję z osobami, które są trenerami, coachami, terapeutami, nauczycielami i instruktorami różnych technik tańca i ruchu. Uczę niestandardowych, pogłębionych sposobów pracy, które angażują całą osobę/grupę i poszerzają perspektywę pracy z nim o sferę niewerbalną. Pracuję traktując człowieka jako całość, a ruch jako pierwszy, naturalny język, który jest połączony zarówno z emocjami jak i myśleniem. Bardzo bliskie jest mi zdanie Mirandy Tuffnell o tym, że “całe nasze poznanie świata zaczyna się w ciele”.

Web, Facebook, Youtube

Beata Rutkowska

Język ruchu Laban Bartenieff

Trenerka Języka Ruchu i świadomej pracy z ciałem, absolwentka Podyplomowej Psychologii Społecznej na SWPS, coach, tancerka i nauczycielka tańca. W swojej pracy warsztatowej i 1:1 łączy podejście Laban/ Bartenieff i rozwojowy aspekt Terapii Tańcem i Ruchem. Uczę jak poprzez rozumienie języka ciała i emocji, odnajdywać drogę do siebie, swojej autentyczności i marzeń.

Jestem zafascynowana i zakochana w Movement Medicine, obecnie w szkoleniu Apprenticeship w School of Movement Medicine.

Taniec jest we mnie od dziecka, jest moją codzienną praktyką, ścieżką coraz bardziej autentycznego życia i uzdrowienia.

Nadia Szypiłow

Somatyka i świadomość ciała

Living Somatics Movement Teacher, Somatic Movement Educator in training (program Body-Mind Centering®), ciałonautka, bodyworkerka.

Somatyczne odczuwanie ciała jest moja praktyką, miłością i misją. Eksploruję i zbieram narzędzia poszerzania świadomości ciała poprzez ruch i dotyk.

Na zajęciach i sesjach, które prowadzę, obserwuję, jak uważność na ciało zmienia jakość życia. Praktykuję masaż tajski, Wuo Tai i Pulsing, wprowadzając dotyk do zajęć ruchowych pod hałsem Bodyworki.
Tańczę i performuję od 2002r (Movement Medicine, improwizacja, taniec współczesny, taniec klasyczny, Butoh, improwizacja kontaktowa).

Współtworzymająca przestrzeń BodySpace, współzałożycielka kolektywu performatywnego SzurSure, członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru.

Web
Facebook

Kasia Lorkowska

play-zone oparty na teorii poliwagalnej

Kobieta, trenerka, coach pracujący z empatią, tancerka (z 30 letnim
stażem) i instruktorka tańca, psycholożka, psychoterapeutka systemowa w szkoleniu, pracująca z traumą i układem nerwowym narzędziami somatycznymi Somatic Experiencing.

Od wielu lat pracuje z grupami nad komunikacją, relacją w tańcu, odkrywaniem autentyczności, zjawiskami synchronizacji, harmonizacji i współtworzenia. To co dzieje się „POMIĘDZY” fascynuje mnie od dawna. Zgłębianie niezwykłej wymiany
pomiędzy – ludźmi, ruchami, gestami, oddechami, intencjami, emocjami i układami nerwowymi. Być z innymi, będąc przy sobie.

Kolejnych prelegentów zaprezentujemy wkrótce